Gothic

Kdy

Letošní Gothic bude od úterý 19.7. do neděle 24.7.2016.

Sraz je 19.7. ve 14 hodin! Po krátkém přivítání začneme hned hrát. Chcete-li mít dostatek času se ubytovat, doporučujeme dorazit o něco dříve.

Harmogram hry

Jedná se o orientační harmonogram hry. Berte ho opravdu s rezervou, cokoliv se kdykoliv může změnit a časy posunout. Kromě hlavních herních částí vás čekají i nějaké noční akce, obvykle začínají až za tmy, tedy po večeři. Necháme si je jako překvapení, proto v harmonogramu uvedeny nejsou.
Může se stát, že někdy nebude čas na oběd, takže počítejte s nějkou svačinou za pochodu.

Úterý - Příjezd od rána, bude probíhat registrace a schvalování zbraní. Začátek ve 14 hodin. Čas věnujeme vysvětlování pravidel a už i samotné hře.
Středa - Cechovní zkoušky - začátek dle cechmistrů. Od 10 do 12h pauza na oběd. Hlavní herní část by měla skončit mezi 18 a 20 hodinou.
Čtvrtek - Hlavní herní část bude od 10 do 19 hodin.
Pátek - Hlavní herní část od 11 do 16 hodin
Sobota - Hlavní herní část od 12 do 18 hodin. Závěrečka za tmy

Harmonogram platí pro hráče. Cpéčka čeká příprava na hru vždy o něco dříve :-).

Kde

Naše nové tábořiště se nachází v trojúhelníku mezi obcemi Želešice, Nebovidy a Ořechov, na souřadnicích: 49°7.78043'N, 16°33.24565'E.
Bohužel máme povolení pro vjezd pouze jednoho auta, které bude vozit vodu. Ostatní železné povozy budou muset zůstat zaparkované na jednom ze dvou míst, viz mapka: http://mapy.cz/s/b1bC
Na tábořiště se dá dostat ze dvou stran: od Želešic a od Nebovid.

1) Cesta od Želešic

Autem

Parkovat se dá na štěrkovém parkovišti u zdejšího kamenolomu. Místo pro cca 10 aut, ale využívají ho zaměstnanci lomu. Pozor, v kamenolomu se stále pracuje, provádí se tu odstřely a často tu jezdí náklaďáky! Až projedete kolem samotného vjezdu do kamenolomu, tak narazíte na ono parkoviště. Vedoucí kamenolomu ví, že tu budeme parkovat. Pěšky je to odsud do tábořiště asi 800 metrů příjemnou lesní cestou.

Hromadnou dopravou

Pokud chcete využít hromadnou dopravu, tak dojeďte na konečnou zastávku dvojky v Modřicích (pozor, poslední 2 zastávky jsou v zóně 510!) a přestupte na autobus číslo 510 (směr Ořechov nebo Radostice). Vystupte na zastávce Želešice, u Sulzrů a odtud po modré turistické značce až do tábořiště. Případně můžete vystoupit o zastávku později Želešice, u dálnice, ale pozor, zastávka je na znamení.

2) Cesta od Nebovid

Autem

Ze směru od Nebovid není možné na cestu vedoucí k hernímu území vjet, je zde zákaz vjezdu (výjimku uděluje obec Nebovidy). Zaparkovat se sice dá na začátku cesty u zastávky Nebovidy - Závist, ale místa na parkování je tu maximálně na dvě auta. A navíc je to pěšky dál než ze želešického lomu, něco přes 2 kilometry.

Hromadnou dopravou

Můžete využít i autobus číslo 501, jede od Ústředního hřbitova v Brně. Zastávka Nebovidy - Závist, na které chcete vystupovat, je na znamení. Cesta je téměř stejně dlouhá, jako ze zastávky autobusu v Želešicích, autobus 501 ale jezdí mnohem méně často.